Podstawowe informacje, o których powinieneś wiedzieć przed rozbiórką budynku

Zacznijmy od tego, że na początku powinniśmy się rozejrzeć za profesjonalną firmą rozbiórkową, która zna się na sprawie. Zazwyczaj to oni właśnie

planują co i jak, pomagają w formalnościach, które również są niezbędne przy tego typu pracach. Czasem załatwianie takich papierów może długo trwać, więc watro o nie się postarać przed samym rozpoczęciem prac wyburzeniowych. Większość budynków do rozbiórki wymaga pozwolenia, są oczywiście pewne wyjątki, o których mowa w ustawie. Warto dodać, że na obiekty o niewielkich gabarytach, jak np.: wiaty czy altany takie pozwolenie nie jest potrzebne.
Pozwolenia i stosowne dokumenty załatwiamy w starostwie powiatowym. Podstawą jest oczywiście wniosek o wydanie pozwolenia, który musi zawierać dane inwestora, jak również informacje dotyczące samego budynku do rozbiórki (m.in.: rodzaj budynku, adres z numerem działki, itp.).
Po uporaniu się z formalnościami wkracza ekipa wyburzeniowa. Warto zatrudnić firmę, gdyż oni wiedzą jak zabrać się do rzeczy, posiadają odpowiedni do tego sprzęt i przede wszystkim wiedzą jak zrobić to bezpiecznie, profesjonalnie i skutecznie. Osoby zatrudnione w takiej firmie rozbiórkowej zaczynają od samego początku, czyli odłączenie budynku od wszystkich instalacji. Następnie przystępują do prac według wcześniej uzgodnionego dziennika robót. Pracownicy przy użyciu sprzętu szybko, produktywnie i trzymając się ustalonego terminu pozbędą się już nikomu niepotrzebnego budynku. Watro dodać, że takie firmy często również wywożą gruz po zakończeniu robót.